ZUS przypomina: wybierz OFE

ZUS przypomina: wybierz OFEWszyscy, którzy podlegają obowiązkowi wyboru Otwartego Funduszu Emerytalnego i jeszcze go nie spełnili, mają mało czasu. Do 10 stycznia powinni zapisać się do konkretnego OFE. Jeśli tego nie zrobią ZUS wybierze za nich.

Najbliższe losowanie do OFE odbędzie się 31 stycznia 2011 roku. Co roku w styczniu i w lipcu Zakład Ubezpieczeń Społecznych przeprowadza takie losowania, by przypisać ubezpieczonym konkretnych przedstawicieli II filaru emerytalnego. Lepiej uniknąć jednak losowania i fundusz wybrać samemu.Tym bardziej, że z losowania wyeliminowane są 3 pierwsze na liście najlepszych fundusze.

Obowiązkowi zapisania się do OFE podlegają wszyscy, którzy podjęli pracę i urodzili się po 31 grudnia 1968 roku. Według aktualnego stanu aż ponad 430 tys. osób nie jast związane z żadnym OFE. Osoby tego 14 grudnia 2010 roku zostaną pisemnie poinformowane przez ZUS o konieczności wyboru funduszu. Ci, którzy wybór zostawią Zakładowi Ubezpieczeń Społecznych, po losowaniu zostaną poinformowani o jego wynikach. Mogą spodziewać się także informacji od OFE o uznaniu ich za klientów firmy.

Jeśli wybór ZUS-u nie będzie zadowalający, po dwóch latach można przepisać się do innego Otwartego Funduszu Emerytalnego bez ponoszenia konsekwencji finansowych. Wcześniej wiąże się to ze sporymi opłatami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć poniższych tagów HTML:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>