ZUS online

ZUS onlineSkostniała administracja, uciążliwe formalności i kolejki do okienka – to najbardziej problematyczne kwestie do pokonania w kontaktach z Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. Jest szansa, by to zmienić.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych ma zamiar w najbliższym czasie realizować strategię, która zakłada długofalowe zmiany. Co więcej, na ich charakter będą mieli sami klienci ZUS-u, którzy zostaną poproszeni o opinię na temat funkcjonowania instytucji. Cykl takich badań został zlecony własnie jednej z firm, która prowadzi badania społeczne. Rezultaty mają wskazać największe wady i pomóc w znalezieniu korzystnych rozwiązań.

ZUS zapowiada, że do końca 2012 roku w ramach strategii przeobrażeń chce całkowicie przebudować zasady funkcjonowania instytucji. Jedną z najważniejszych innowacji ma być wprowadzenie nowoczesnej Platformy Usług Elektronicznych. Dzięki niej kontakt petentów z urzędem ma być dużo prostszy i szybszy.

Zacznie się od tego, że na specjalnej stronie internetowej Zakładu będzie można pobierać potrzebne wnioski, a także odsyłać je nawet bez podpisu elektronicznego. Później stopniowo mają być wprowadzane kolejne udogodnienia. Wśród nich możliwośći dla małych przedsiębiorców, którzy wszystkie rozliczenia będą mogli załatwić przez internet. Skorzystają też wszyscy, którzy pobierają świadczenia od ZUS-u – będa mogli sprawdzić stan konta, przeanalizować płatności, a takżekontrolować swoją hipotetyczną emeryturę.

Comment ( 1 )

  1. / ReplyALEKSANDRA
    Witam .Mam nurtujące mnie pytanie. Jestem w czwartym miesiącu ciąży. Od lat mam problemy z kręgosłupem. Moja praca polega na dużym obciążeniu fizycznym (praca w sklepie monopolowym). Pojawiły się znowu dokuczliwe bóle kręgosłupa, odcinek krzyzowo-lędzwiowy. W zwiazku z powyższym doktor specjalista neurolog wystawił mi zaświadczenie do ginekologa , ze odsuwa mnie od pracy z powodu obciązeń i schorzenia kręgosłupa. Mój ginekolog na podstawie zaświadczenia wystawił mi L4 na okres 5 miesiecy z góry z zaznaczeniem ze moge chodzić . Panie w ZUS zapowiedziały ze bedzie komisja i kontrola. Nie wiem co wolno mi na takim l4? Czy musze stale przebywać w domu? jeśli moge wychodzic to na jakiej zasadzie ? tylko lekarz czy spacer , basen też sa dozwolone? Proszę bardzo o pomoc e tym temacie bo nikt rzetelnie nie potrafi mi odpowiedzieć , a nie chce łamać prawa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć poniższych tagów HTML:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>