Rozliczenie PIT przez internet coraz bardziej popularne

Rozliczenie PIT przez internet coraz bardziej popularnePolacy od czterech lat mogą składać roczne rozliczenie podatkowe przez internet. Na początku taka forma przyjęta była z dużą dozą sceptycyzmu. Teraz jednak elektroniczne PIT-y cieszą się dużym powodzeniem, największym od lat.

W tym roku za pośredictwem internetu z fiskusem rozliczyło się już 345 tys. podatników. Termin składania deklaracji upływa 30 kwietnia, więc można się spodziewać, że liczba ta jeszcze wzrośnie. Mimo tego padł już rekord, urzędy przez internet przyjęły o 21 tys. zeznań więcej niż w poprzednim roku.

Większe zainteresowanie rozliczeniem elektronicznmym jest spowodowane z pewnością większymi ułatwieniami dla podatników. Wypełnienie interaktywnego formularza nie jest skomplikowane i co bardzo ważne nie wymaga potwierdzenia kwalifikowanym podpisem elektronicznym.

Od tego roku moziwe jest także internetowe rozliczenie się razem ze współmalżonkiem, które nie wymaga przesyłania pisemnego pełnomocnictwa (na druku UPL-1).

Niestety ciągle jednak istnieją niedogodności. Korekty deklaracji PIT-37 można składać jedynie drogą pisemną.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć poniższych tagów HTML:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>