Lekarze i prawnicy pod okiem fiskusa

Lekarze i prawnicy pod okiem fiskusaFiskus chce, by obroty lekarzy i prawników były dokumentowane tak samo, jak innych punktów handlowych czy usługowych. Dlatego do ich gabinetów i kancelarii wprowadził kasy fiskalne, by mieć oko na ich działalność.

Lekarze i prawnicy prowadzący własne praktyki i świadczący usługi we własnym zakresie do tej pory nie musieli prowadzić szczegółowej ewidencji przychodów. Od 1 maja 2011 roku mają jednak obowiązek wszystkie obroty rejestrować na kasach fiskalnych. Jeśli będą unikać ewidencjonowania przychodów będą musieli pogodzić się z niemałymi karami finansowymi. Według urzędów skarbowych nowe przepisy dotkną 150 tys. podatników.

Wyposażenie gabinetu w kasy fiskalne to oczywiście dodatkowy koszt. Podatnicy nie muszą jednak ponosić go sami. Mogą wystąpić o dofinansowanie nawet w wysokości 90 proc., ale nie więcej niż 700 zł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć poniższych tagów HTML:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>