Ulga podatkowa na dziecko. Sprawdź, czy ci przysługuje

Ulga podatkowa na dzieciDo końca kwietnia masz czas, by rozliczyć się z fiskusem. Zanim jednak złożysz roczne rozliczenie podatkowe, sprawdź, na jaką taryfę ulgową możesz liczyć.

Polityka prorodzinna w Polsce opiera się częściowo na ulgach podatkowych. Jeśli jesteś rodzicem, zapewne przysługuje ci ulga podatkowa na dziecko. Ulga dotyczy jednak tylko tych rodziców, których dzieci nie ukończyły 25 roku życia i nadal się uczą, bez względu na to, czy są oni rodzicami biologicznymi. Ulga dotyczy bowiem faktycznego sprawowania opieki rodzicielskiej przez rodziców adopcyjnych, zastępczych czy opiekunów prawnych.

Rozliczenie PIT za 2011 rok określa ulgę na dzieci na poziomie maksymalnie 1112,04 zł.

Rodzice dzieci dorosłych nie tracą prawa do ulgi. Muszą jednak, przy składaniu deklaracji, wykazać, że dziecko nie ukończyło jeszcze 25 lat oraz, że przysługuje mu status ucznia lub studenta. Co więcej, roczny przychód dziecka za 2011 rok, nie może przekraczać 3089 zł. Jeśli dziecko prowadzi działalność zwolnioną z PIT, nie wpływa to na ulgę, jaka przysługuje rodzicom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć poniższych tagów HTML:

<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>